Dzień 24 czerwca to w roku szkolnym 2021/2022 data bardzo wyczekiwana, zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli. Tego bowiem dnia w szkołach w całej Polsce odbywają się uroczystości zakończenia roku szkolnego, a tym samym pełne radości powitanie wakacji letnich.
To wyjątkowy dzień szczególnie dla uczniów, którzy stają się absolwentami szkoły. Młodzież Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi tą przyjemną uroczystość rozpoczęła częścią oficjalną, podczas której wręczono gratulacje, podziękowania, wyróżnienia. Następnie absolwentom, a także uczących im nauczycielom oraz zgromadzonym gościom zadedykowano program artystyczny; autorzy w rozrywkę wsnuli nić refleksji nad dojrzałością, nad dorosłością, nad drogami wyboru, nad życiem…W myśl słów Życie nie tylko po to jest, by brać, życie nie po to, by bezczynnie trwać…, zastanawiano się jak nie korzystać z pokus tego świata i jak nie trwać bezczynnie, kiedy tak jest po prostu wygodniej. Z odpowiedzią przyszedł sam Czesław Miłosz, który poprzez swoją twórczość dał nam „przepis” na właściwe życie. A absolwenci ostrowskiej czwórki opuścili mury szkoły z przekonaniem, że Wiara, Nadzieja i Miłość to właśnie te wartości, które powinny towarzyszyć każdemu na życiowych ścieżkach. U kresu tej szkolnej podróży dyrekcja szkoły życzyła absolwentom, aby zawsze umieli dostrzec tą najpiękniejszą wartość życia, aby przyjmowali odpowiedzialność za samego siebie, ciągle brali los we własne ręce, aby nigdy nie gasili pragnień życia i szli wieloma drogami, ale tylko w jednym kierunku – do zgody z samym sobą. Do życzeń przyłączyli się przybyli goście, którzy swoją obecnością uświetnili uroczystość: pani Beata Klimek – Prezydent Miasta, pan Zygmunt Banasiak – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, pan Marian Herwich – Radny Miasta, pan Szymon Matyśkiewicz – Radny Miasta, ks. Maciej Borowicz, pani Katarzyna Osoba-Jaźwiec – przewodnicząca Rady Rodziców oraz przewodniczący Rady Osiedla.