Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów marchewka/1_2014_2015 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Zima to bardzo ciężki okres dla wszystkich zwierząt, zwłaszcza tych  bezdomnych mieszkających w schronisku. Co roku, od kilku lat uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim  pod kierunkiem Kamili Marchewki i Małgorzaty Popławskiej - Ceran , organizują akcję „Pomagamy zwierzakom ze schroniska”.

W tym roku by zachęcić dzieci i ich rodziny do wolontariatu na rzecz schroniska zorganizowano spotkanie z pracownikami i wolontariuszami schroniska, którzy pokazali slajdy i opowiedzieli  o swoim codziennym dniu pracy, problemach i sukcesach związanych z podopiecznymi. Jednym z gości tego wyjątkowego dnia był również funkcjonariusz KPP w Ostrowie Wielkopolskim, który przybliżył uczniom pracę psa przewodnika, zaprezentował za pomocą filmów pokaz tresury psów i przeszkolił uczniów jak należy zachować się w przypadku kontaktu z agresywnym zwierzęciem.

Po prelekcjach dzieci miały okazję osobiście poznać psa tropiącego, który w tym dniu był najważniejszym gościem  ostrowskiej „czwórki”.

Akcja zbierania karmy dla psów i kotów, misek i koców  zakończyła się dużym sukcesem. Pozyskane dobra zostały przewiezione i przekazane do Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim.

{gallery}marchewka/1_2014_2015{/gallery}