Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów dziendzielska/szkola_nowych_mozliwosci oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W Szkole Podstawowej nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim realizowane są zajęcia w ramach projektu systemowego pn. „Szkoły nowych możliwości”. Zajęcia te mają na celu m.in. wskazanie sposobów wyrażania siebie i pomaganie dzieciom w budowaniu własnej wartości, pozwalanie im na sprawniejsze funkcjonowanie w grupie i radzenie sobie z różnymi problemami.
Dzieci w małych grupach realizują cele poprzez zabawę, w której uczą się rozpoznawania swoich emocji i uczuć.
{gallery}dziendzielska/szkola_nowych_mozliwosci{/gallery}

Ostatnio ogromną radość sprawiło dzieciom robienie masek z bandaży gipsowych. Jednocześnie odbyła się sesja zdjęciowa, podczas której uczestnicy mogli być w centrum uwagi, co dodało im dużo pewności siebie. Po zakończonych zajęciach dzieci nazywały swoje emocje i określały samopoczucie, które towarzyszyły podczas tworzenia - były to zdziwienie , uczucie spokoju, zaciekawienie i radość z efektów.
Dalszym krokiem będzie kolorowanie i przyozdabianie masek na kolejnych zajęciach.
Dzieci uwielbiają zabawy z piłkami, co z kolei pozwala na swobodę w wyrażaniu swoich emocji, wspaniale zacieśnia stosunki panujące w grupie, dzieci dostosowują się do możliwości innych, uczą się koncentracji, wyrażają swoje emocje oraz rozwijają sprawność fizyczną. Dobrze wykonanie ćwiczenie buduje wartość dziecka oraz scala grupę dając dużo zadowolenia i satysfakcji. Zajęcia te są doskonałym materiałem do obserwacji psychologicznych dzieci i wyciągania wniosków do dalszej pracy.