8 marca przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała konkurs wśród uczniów klas 1-3 na ilustrację ulubionej postaci literackiej kobiecej oraz wystawę książek, których bohaterami są kobiety, dziewczynki, wróżki, księżniczki, królowe, królewny, sierotki i inne osoistości płci żeńskiej. Prace konkursowe przyniosło do biblioteki dziewięciu uczniów.

W Dzień Kobiet miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu. Wówczas wychowawcy z uczniami odwiedzali kolejno wystawę biblioteczną i galerie prac. Na koniec tych spotkań czytelniczych dzieci głosowały na wybrany rysunek wpisując na przygotowane karteczki wybrany numer. W ten sposób wyłoniono zwycięzcę i laureatów 2 i 3 miejsca.  Zwycięzcą został Mikołaj Wawrzyniak z klasy IA, II miejsce zajęła Zuzanna Płachta z klasy IIA, a zdaniem uczniów trzecie miejsce należało się dwóm „konkursowiczom”. Identyczną ilość punktów zdobyli Jan Sobolewski z klasy IIA oraz Kinga Szymańska z klasy IA.
Całemu przedsięwzięciu towarzyszyła pogadanka na temat obchodzonego święta, roli kobiet w literaturze i życiu codziennym.