ŻÓŁTY TALERZ w naszej szkole

IMG 4801Szkoła Podstawowa nr 4 im. Królowej Jadwigi w Ostrowie Wielkopolskim przystąpiła do programu "Żółty talerz" . Dzięki pozyskanym środkom finansowym, wszyscy uczniowie klas 0- 6, czyli 220 dzieci codziennie, do końca roku szkolnego otrzymują za darmo dwie kanapki. Drugie śniadanie spożywane jest w miłej i rodzinnej atmosferze. "Żółty talerz" został uruchomiony przez Kulczyk Fundation jako sojusz z najbardziej skutecznymi polskimi organizacjami pomocowymi.

Program Żółty Talerz w Szkole Podstawowej nr 4

5 wwwSzkoła Podstawowa nr 4 im. Królowej Jadwigi w Ostrowie Wielkopolskim zakwalifikowała się ponownie do programu Żółty Talerz, którego już III edycja ruszyła w nowym roku szkolnym. Żółty Talerz to program, który wspiera system żywienia dzieci poprzez wzbogacenie i rozszerzenie oferty żywieniowej, uczynienie posiłków dla dzieci pełnowartościowymi ze zdrowotnego punktu widzenia oraz działanie na rzecz podniesienia świadomości w dziedzinie zdrowego odżywiania.

Nasze dzieci korzystają z programu Żółty Talerz

Żółty Talerz to największy w Polsce, prywatny program wsparcia systemu żywienia dzieci realizowany przez Kulczyk Foundation. Z programu korzysta ponad 17 500 dzieci w całym kraju. W bieżącym roku szkolnym trafi do nich ponad 3 000 000 ciepłych i zdrowych posiłków w ponad 350 placówkach edukacyjnych. Również w naszej.

Żółty Talerz został zainicjowany przez Kulczyk Foundation w 2016 r. Program buduje standard wsparcia systemu żywienia dzieci w Polsce. Jest realizowany we współpracy z czterema sprawdzonymi polskimi organizacjami pomocowymi: Towarzystwem Przyjaciół Dzieci, Caritasem, Polskim Czerwonym Krzyżem i Stowarzyszeniem SOS Wioskami Dziecięcymi w Polsce.