Podsumowanie projektu

50702986 205800233623120 120648985714098176 nPodsumowanie projektu edukacyjnego odbyło się na planecie ,, Złotówka”.

Uczniowie klas trzecich:

- poznali wieloznaczność pojęć: bogactwo, skarby, osiągnięcia,

- stosowali zdobytą wiedzę i umiejętności w praktyce,

- przekonali się o dużej wartości posiadanej wiedzy i zdobywanych umiejętnościach,

- podsumowali wiedzę i umiejętności zgromadzone w czasie podróży z Grosikiem.

Listopadowe spotkanie z Grosikiem

3 wwwListopadowe spotkanie z Grosikiem tradycyjnie rozpoczęliśmy od powitania piosenką. Oczywiście, jak zwykle, nasz przewodnik Grosik napisał do nas list. To z niego dowiedzieliśmy się, że podczas podróży przypomnimy sobie wędrówkę po Galaktyce Finansów i poznamy zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Było wiele zabaw ruchowych, łamigłówek, zadań matematycznych, krzyżówek i rozsypanek wyrazowych. Obrazki przedstawiające bezpieczne i niebezpieczne zachowania podczas poruszania się po drodze pozwolą nam uniknąć wielu życiowych błędów. Mieliśmy również okazję spotkać się z policjantami, którzy przeprowadzili z nami krótką prelekcję na temat ,,Bezpieczna droga do szkoły”.

Październik z Grosikiem

6 wwwW październiku przypomnieliśmy sobie o szeroko pojętym aspekcie oszczędzania. Nabywaliśmy także nowe umiejętności. Analizowaliśmy przyczyny powodujące straty finansowe i rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób postępować, by nie wpaść do „czarnej dziury” pochłaniającej wszystkie finanse. Dowiedzieliśmy się także, w jaki sposób ubezpieczyć się przed skutkami nieszczęśliwych zdarzeń. Naszym spotkaniom towarzyszyła piosenka i dobra zabawa. To były cenne lekcje na przyszłość, bo nikt z nas nie chciały znaleźć się w „czarnej dziurze”.

Wrześniowe spotkanie się z naszym przyjacielem Grosikiem

5 wwwWe wrześniu rozmawialiśmy o naszych pamiątkach przywiezionych z wakacji oraz o bezpieczeństwie ich przechowywania. Utrwalaliśmy również zasady zachowania w klasie, podczas przerwy i zabaw z kolegami. W czasie zajęć towarzyszyła nam piosenka i nasze ulubione zabawy.

Projekt - maj, czerwiec

Przygotowując Grosikową majówkę, uczniowie:

- poznali pojęcia: recykling, segregacja odpadów, surowce wtórne,

- poznali zasady selektywnej zbiórki odpadów,

- przekonali się o korzyściach wynikających z segregowania odpadów.

Ostatnie czerwcowe spotkanie z Grosikiem przed wakacjami podczas, którego uczniowie:

- poznali pojęcia: dług, lokata, karta płatnicza,

- poznali sposoby bezpiecznego przechowywania pieniędzy,

- poznali zasady racjonalnego gospodarowania własnym budżetem.

Uczniowie na zakończenie zajęć wykonali prace plastyczne pt.  "Wakacje z Grosikiem".

Do zobaczenia w trzeciej klasie J Udanych wakacji życzą uczniowie klasy 2a i 2b.