Projekt edukacyjny ,Od grosika do złotówki'

WP 20180122 09 29 58 Pro highres wwwKlasy drugie uczestniczą w projekcie ,, Od grosika do złotówki” . Uczestnicy projektu odbywają podróż z przewodnikiem Grosikiem po Galaktyce Finanse i Galaktyce Oszczędzanie, w czasie której zdobywają określone w danym miesiącu umiejętności. Każdy z uczniów otrzymuje własny Dziennik podróży, w którym dokumentuje realizację poszczególnych zadań. Realizacja projektu trwać będzie 10 miesięcy, w trakcie których uczniowie podróżując po planetach z Grosikiem, zdobędą wiedzę i umiejętności potrzebne im do samodzielnego, a równocześnie bezpiecznego podejmowania decyzji o formie oszczędzania i świadomego gospodarowania własnymi zasobami.

W lutym wylądowaliśmy na planecie Portfelik

20180208 081506 KopiowanieW lutym wylądowaliśmy na planecie Portfelik.

Na planecie Portfelik, uczniowie:

-dowiedzieli się o sposobach zarabiania pieniędzy przez dorosłych;

-wiedzą, w jaki sposób dzieci mogą pomagać innym;

- poznali znaczenie i wartość  pieniędzy;

Marzec spędziliśmy na Planecie Skarbonka

20180302 083356 wwwZ listu od naszego przewodnika dowiedzieliśmy się, że dziś wylądujemy na planecie Skarbonka. To tam poznaliśmy różne formy przechowywania oszczędności. Energicznie zajęliśmy się oszczędzaniem. Rozmawialiśmy też na temat przeznaczenia skarbonki i poznaliśmy zasady prawidłowego odżywiania. Na planecie zaproponowano nam również rozwiązywanie zadań oraz ulubione zabawy ruchowe przy muzyce. Jak zwykle, bawiliśmy się wspaniale.

Na planecie Skarbonka, uczniowie:

W kwietniu klasy 2 wylądowały na niezwykłej - planecie Zabawka.

20180420 095514 wwwW kwietniu klasy 2 wylądowały na niezwykłej - planecie Zabawka. To na niej dowiedzieliśmy się, jak racjonalnie wydawać pieniądze, nauczyliśmy się rozumienia między innymi takich określeń, jak: "Wyrzucić pieniądze w błoto",  "Kupić za psie pieniądze" i "Kupić kota w worku". Rozmawialiśmy również o wpływie reklamy na zakupy, poznaliśmy zasady bezpiecznej zabawy na placu zabaw oraz jazdy na rowerze. Oczywiście, jak podczas każdej podróży na planetę, towarzyszyły nam ulubione zabawy muzyczno – ruchowe. Przed nami jeszcze jedna wizyta na planecie Zabawka.

Projekt - maj, czerwiec

Przygotowując Grosikową majówkę, uczniowie:

- poznali pojęcia: recykling, segregacja odpadów, surowce wtórne,

- poznali zasady selektywnej zbiórki odpadów,

- przekonali się o korzyściach wynikających z segregowania odpadów.

Ostatnie czerwcowe spotkanie z Grosikiem przed wakacjami podczas, którego uczniowie:

- poznali pojęcia: dług, lokata, karta płatnicza,

- poznali sposoby bezpiecznego przechowywania pieniędzy,

- poznali zasady racjonalnego gospodarowania własnym budżetem.

Uczniowie na zakończenie zajęć wykonali prace plastyczne pt.  "Wakacje z Grosikiem".

Do zobaczenia w trzeciej klasie J Udanych wakacji życzą uczniowie klasy 2a i 2b.