Easter

Tuż przed świętami Wielkiej Nocy uczniowie w ramach kółka języka angielskiego uczestniczyli w lekcji na temat Świąt Wielkiej Nocy. W ramach zajęć porównano obchodzenie świąt Wielkiej Nocy w Polsce oraz Wielkiej Brytanii – święconka, uroczyste śniadanie wielkanocne i Śmigus Dyngus kontra ‘hot cross buns’ ( ciepłe bułeczki ze znakiem krzyża pieczone w Wielki Piątek) czy ‘Easter egg hunt’ („polowanie na jajka”). Dzieci dowiedziały się jak Brytyjczycy obchodzą Wielkanoc, jakie są najważniejsze symbole wielkanocne oraz ich nazewnictwo. W trakcie zajęć uczniowie wykonali również zadanie o tematyce świątecznej.

Christmas

Przed świętami Bożego Narodzenia na kółku językowym zostały przeprowadzone zajęcia o tematyce świątecznej. W ramach tych zajęć uczniowie poznali tradycje związane z obchodzeniem Świąt Bożego Narodzenia w krajach anglojęzycznych, m. in.: Christmas pudding, Boxing Day oraz słownictwo tematyczne. Dzieci wykonały także kartki z życzeniami świątecznymi oraz zadanie o tematyce świątecznej, a także nauczyły się śpiewać kolędę „We wish you a Merry Christmas…”

Świetlica szkolna

Świetlica szkolna czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 630 - 1530. Głównym celem działalności świetlicy szkolnej jest zapewnienie opieki wychowawczej uczniom przed lub po zajęciach szkolnych oraz stworzenie im optymalnych warunków rozwoju.

W ramach świetlicy szkolnej organizowane są zajęcia:

·        plastyczno-techniczne

·        rekreacyjno-ruchowe

·        umuzykalniające

·        dydaktyczne

·        czytelnicze

·        komputerowe

Andrzejki w świetlicy szkolnej

W piątek, 28 XI w naszej świetlicy szkolnej został zorganizowany dzień św. Andrzeja. Nie zabrakło na nim tradycji oraz zwyczajów związanych z obchodzeniem Andrzejek. Dzieci brały również czynny udział w przygotowanych przez nauczyciela zabawach i wróżbach m.in.: losowaniu przedmiotów ukrytych pod kubeczkami, ustawianiu butów, wróżbie z kółeczkiem czy wybieraniu imion zapisanych na sercach.

Święto Niepodległości w świetlicy szkolnej

W bieżącym roku przypada 96 rocznica odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w szkolnych obchodach Święta Niepodległości oglądając specjalnie przygotowany na ten dzień program artystyczny. Dzieci uczęszczające na świetlicę mogły również dodatkowo zapoznać się ze znaczeniem i historią tego święta. Dowiedziały się czym jest „ojczyzna” oraz poznały nasze symbole narodowe. Na koniec wykonały prace plastyczne.