Święto Książki w piłkarskim klimacie

DSC02892a www23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji klasa IVa oraz wybrana grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu autorskim z pisarką Yvette Żółtowską-Darską. Odbyło sie ono w wypożyczalni Filii nr 7 Biblioteki Publicznej. Oprócz uczniów naszej szkoły uczestniczyły w nim również dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 i "Edukatora". Yvette Żółtowska-Darska jest dziennikarką, pisarką, autorką takich książek jak na przykład "Lewy", "Szczęsny", "Pazdan" i "Messi". Jej książki przetłumaczono na 11 jezyków. Z wykształcenia pisarka jest polonistką. Pracowała między innymi w agencji reklamowej McCann-Erickson, koncernie Loreal, polskiej edycji magazynu Elle. Przez siedem lat kierowała kanałem stacji telewizyjnej TVN Style.

Kolejna ciekawa osoba z wizytą w naszej szkole

DSC05278 www19 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim pojawił się kolejny ciekawy gość. Tym razem uczniów odwiedził Bogdan Bodo Tymoszyk. Dzieci biorące udział w Zielonej Szkole doskonale znają „pana od survivalu”, ponieważ to on odkrywał z nimi tajemnice lasu, pokazywał jak poradzić sobie w trudnych warunkach i oczywiście jak rozpalić ognisko.
Bogdan Bodo Tymoszyk to szef i instruktor Szkoły Przygody SAS (od 1993 r.), wcześniej ratownik GOPR, z wykształcenia nauczyciel geografii. Pomimo, że nie pracuje w swym zawodzie, w SASie czuje się nauczycielem, ponieważ uczy młodych ludzi takich przedmiotów jak survival, czy wspinaczka.

XII edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Ogólnej „Najlepsi z najlepszych”

DSCN1880 wwwDnia 11 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbyła się XII edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Ogólnej pod hasłem: „Najlepsi z najlepszych”. Do konkursu przystąpiły dwuosobowe drużyny z każdego poziomu klas I – III z następujących szkół:

Szkoły Podstawowej nr 1

Szkoły Podstawowej nr 2

Szkoły Podstawowej nr 4

Lekcja w klasie "0" o kolei z programu "PoCZYTAJMY"

1004.2018 139 wwwOstrów Wielkopolski jest miastem z dużymi tradycjami kolejarskimi. Dlatego nasze pierwsze spotkanie czytelnicze postanowiliśmy poświęcic właśnie temu tematowi. Nasi uczniowie klas szóstych przygotowali do czytania w grupie "0"Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi utwór Juliana Tuwima pt. "Lokomotywa" oraz książkę "Tomek i przyjaciele – Wielka kolekcja bajek o przygodach Tomka i przyjaciół" opowiadajacą zabawne przygody wesołej lokomotywy. Uczniowie wybrali do przeczytania przedszkolakom rozdział "Skrzypiący Karolek".

Denis Urubko w naszej szkole

6 wwwW piątek 06.04.2018r. w naszej szkole gościliśmy niezwykłego człowieka. Odwiedził nas znany rosyjski himalaista – Denis Urubko. Grupa szkolnych dziennikarzy oraz wybrani uczniowie klas IV-VI w świetlicy szkolnej wysłuchali bardzo ciekawych opowieści słynnego gościa o życiu i przygodach w górach wysokich. Obejrzeli sprzęt służący do asercji i wspinaczki wysokogórskiej, jak liny wspinaczkowe, czekany, uprząż, rękawicę. Uczniowie mieli okazję spróbować jedzenia, które wspinacze jedzą podczas swoich wypraw. Denis Urubko także odpowiadał na pytania naszych uczniów. Prawie godzinne spotkanie zakończyło się pozowaniem do wspólnych zdjęć i rozdawaniem autografów.