Nasi uczniowie uczestniczyli w Narodowym Czytaniu

1 wwwW sobotę 08 września w Forum Synagoga miała miejsce akcja Narodowego Czytania. Była to już siódma edycja polskiej akcji czytelniczej promującej literaturę narodową. W roku 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości czytano powieść Stefana Żeromskiego pt. „Przedwiośnie”. Wśród reprezentacji szkół z naszego miasta nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły. Grupa młodzieży z klas 7A, 7B oraz 6B wraz z bibliotekarzem wysłuchali fragmentów powieści czytanych przez znane osoby naszego miasta, w tym Prezydent miasta Beatę Klimek, senatora Łukasza Mikołajczyka, czy dyrektora biblioteki Włodzimierz Grabowskiego.

Afrykańska przygoda w bibliotece

20180608 225415 wwwW piątek 08 czerwca odbyła się w Bibliotece im. Stefana Rowińskiego – Filii nr 7 Afrykańska Noc w Bibliotece, zorganizowana w ramach ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Uczestniczyło w niej sześcioro uczniów naszej szkoły oraz ponad dwadzieścia dzieci z innych ostrowskich szkół podstawowych. Afrykańską przygodę rozpoczęliśmy od spotkania autorskiego z Łukaszem Wierzbickim, pisarzem, autorem książek dla dzieci opartych na prawdziwych historiach, m. in. „Afryka Kazika”, „Dziadek i niedźwiadek”, „Ocean to pikuś”.

Bijemy rekord w czytaniu

20180608 084827 wwwZainspirowani akcją masowego czytania "Jak nie czytam jak czytam" postanowiliśmy również pobić własny rekord w szkolnym czytaniu. 8 czerwca na drugiej godzinie lekcyjnej cała społeczność szkolna wyszła na boisko i pogrążyła się w lekturze. Było nas bardzo dużo i przy słonecznej pogodzie miło spędziliśmy czas. Nasz grupa z programu "PoczytajMy" poprzebierała się za postacie z książek i miała przy tym wiele zabawy. Półgodzinne czytanie zakończyło się prezentacją plakatów poszczególnych klas przedstawiających ich ulubionego pisarza.

Survival w Szkole Podstawowej nr 4

20180605 131522 wwwDwa słoneczne czerwcowe dni, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 spędzili w niesamowitym otoczeniu. 5 czerwca wyruszyli po przygodę życia. Wraz z nauczycielami dotarli pociągiem do Janowic Wielkich, gdzie odebrał ich znany instruktor Szkoły Przygody SAS – Bogdan „Bodo” Tymoszyk. Od tego momentu zaczęła się trudna wyprawa, ponieważ młodzi podróżnicy dzielnie kroczyli przez Rudawy Janowickie z ciężkimi plecakami.

 

Wycieczka do Chynowy

DSCN2542 wwwWe wtorek 5 czerwca uczniowie klasy I a, II a i III a wraz z wychowawczyniami i panią Bogusią wybrali się do Agro - SPA Chynowa na wycieczkę. Czekało tam na nich dużo atrakcji. Była przejażdżka bryczką i wizyta w gospodarstwie wiejskim. Zabawy na świeżym powietrzu: z chustą animacyjną, "ogonki", piłka nożna oraz plac zabaw. Kiełbasa z ogniska z chlebem i ketchupem smakowała każdemu. Pogoda dopisała, dzieci zmęczone, ale zadowolone wróciły do domu.