Czwórka na Zielonej Szkole

DSC07112Zielona Szkoła to program nauczania realizowany podczas kilkudniowego wyjazdu oddziału wraz z nauczycielami do miejscowości posiadającej walory przyrodnicze. Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim po raz czwarty skorzystała z uroków Gór Bystrzyckich i wybrała się czterdziestoosobową grupą uczniów z klas 4-7 do cudownego schroniska Jagodna we wsi Spalona, tuż przy Bystrzycy Kłodzkiej. Schronisko Jagodna jest już doskonale znane uczestnikom wyprawy, gdyż to właśnie tutaj „Czwórka” realizuje program Zielonej Szkoły. Przepiękna złota polska jesień, niesamowite jedzenie, które przyciąga ludzi z daleka to dodatkowe atuty tegorocznej wyprawy.

Święto Drzewa 2018

2 www

Dnia 7 października 2018r. uczniowie naszej szkoły, jak co roku, wzięli udział w 16. miejskich obchodach "Święta Drzewa" na terenie Koziego Borku w Ostrowie Wielkopolskim. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji i konkursów. Głównym punktem tych obchodów było wspólne sadzenie drzewa przez mieszkańców miasta i Panią Prezydent Beatę Klimek. Zbierane były również plastykowe nakrętki na cel charytatywny oraz karma dla zwierząt z ostrowskiego schroniska. Każdy hojny darczyńca w zamian otrzymywał cebulki tulipanów.

Sprzątanie Świata 2018

1 wwwJak co roku nasza szkoła przyłączyła się do ogólnoświatowej akcji "Sprzątanie Świata" polegającej na zbieraniu śmieci zalegających poza miejscami ich składowania. Uczniowie klas I-III i IV-VII z ogromnym zapałem wysprzątali przydzielone im ulice naszego miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Akcja ta miała na celu propagowanie postaw i świadomości ekologicznej wśród uczniów oraz odpowiedzialności za stan środowiska najbliższej okolicy. Dzięki tej akcji uczniowie naszej szkoły mogli przenieść postawy ekologiczne na codzienną praktykę i aktywnie wspierać lokalne inicjatywy służące ochronie środowiska.

Program Żółty Talerz w Szkole Podstawowej nr 4

5 wwwSzkoła Podstawowa nr 4 im. Królowej Jadwigi w Ostrowie Wielkopolskim zakwalifikowała się ponownie do programu Żółty Talerz, którego już III edycja ruszyła w nowym roku szkolnym. Żółty Talerz to program, który wspiera system żywienia dzieci poprzez wzbogacenie i rozszerzenie oferty żywieniowej, uczynienie posiłków dla dzieci pełnowartościowymi ze zdrowotnego punktu widzenia oraz działanie na rzecz podniesienia świadomości w dziedzinie zdrowego odżywiania.

Święto Drzewa 2018