Sukces na IX Rajdzie "Uroki Zimy"

27336482 1563641520422245 2421838091504758266 nW niedzielę uczniowie SP4 wyruszyli w podróż, aby wziąć udział w kolejnym zimowym rajdzie. Trasa policyjna wiodła od komisariatu Komendy Powiatowej Policji przez ulicę Dworcową, Spichrzową, zalew Piaski-Szczygliczką, aż do "Borowianki". Dzieciaki pod czujnym okiem Pani Kamili Marchewski i Pani Ani Szczygiełek z pomocą dzielnicowego Pana Macieja Dobrosia wyruszyli w podróż. Ponad 30-osobowa grupa - o zaszczytnej nazwie "Raki" - wzięła udział udział w zabawie i jak się okazało ostatecznie zgarnęliśmy dwa wyróżnienia. Jakub Setecki (Va) potwierdził swoją ogromną wiedzę na temat służb i zwyciężył w tradycyjnym konkursie wiedzy o policji i straży pożarnej!

Wycieczka do muzeum

DSCN1610 wwwChyba każdy z nas zna choćby jedną z baśni słynnego pisarza Hansa Christiana Andersena. Ten obdarzony niezwykłą wyobraźnią dziewiętnastowieczny autor od dwustu lat wychowuje i wprowadza w zaczarowany i magiczny świat wyobraźni kolejne pokolenia dzieci. Ostrowskie muzeum w dniach od 8 grudnia 2017r. do 27 stycznia 2018r. wystawiało ekspozycję zatytułowaną „Bajeczne scenki ze świata Andersena”. Wystawa prezentowała lalki ze zbiorów Muzeum Lalek w Pilźnie, zebrane w scenki z poszczególnych baśni duńskiego twórcy. Można było obejrzeć między innymi „Małą Syrenkę”, „Dziewczynkę z zapałkami”, „Nowe szaty cesarza”, „Królową Śniegu”, „Calineczkę”, „Księżniczkę na ziarnku grochu”, „Świniopasa”, „Krzesiwo”.

Koncert kolęd w SP11

20180126 184852 wwwW piątek 26.01.2018 w Szkole Podstawowej nr 11 odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek "Zaśpiewajmy Malenkiemu".Miło nam poinformować, że w kategorii klas I-III drugie miejsce zdobyła nasza uczennica - Iga Szelczyńska. W kategorii klas IV-VII wyróżniona została natomiast Laura Mielnik. Gratulujemy!

Dzień Babci i Dziadka

DSCN1640 wwwWe wtorek 23 i środę 24 stycznia do naszej szkoły przyszły babcie i dziadkowie, którzy zostali zaproszeni przez swoich wnuków na naszą salę gimnastyczną z okazji ich święta Dnia Babci i Dziadka. Najpierw głos zabrał policjant, który przedstawił seniorom zagrożenia na jakie mogą być narażeni oraz sposoby ich unikania. Następnie uczniowie klasy III a zaprezentowali przygotowane pod czujnym okiem pani Izy i pani Bogusi przedstawienie pokazujące przygotowania do wigilii w typowej rodzinie przeplatane kolędami, które śpiewali wszyscy. Po nim były wierszyki, piosenki i życzenia dla babć i dziadków. Nasza uczennica Sandra zagrała piosenkę o babci i dziadku na gitarze.

Zimowisko 2018

zimowowisko 2018