Szkolny konkurs plastyczny – "Czy znasz polskie legendy"

1 wwwBiblioteka szkolna również postanowiła uczcić 100-tną rocznicę odzyskania niepodległości. Jesienią zorganizowano konkurs plastyczno-literacki "Czy znasz polskie legendy?". Wzięły w nim udział dzieci z klas "0"-3. Ich zadaniem było przeczytanie legend polskich i zilustrowanie wybranej przez siebie. Uczniowie pokazali, że ich preferencje są zróżnicowane, choć najwięcej było ilustracji przedstawiajacych smoka wawelskiego.

Konkurs "ABC Małego Patrioty" - sukces naszych uczniów!

3 wwwLiczne grono uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie przeprowadzonym przez Bibliotekę Publiczną im. Stefana Rowińskiego, Filie nr 7, dla dzieci i młodzieży. Konkurs zatytułowany "ABC Małego Patrioty" miał na celu uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W konkursie uczestniczyło 418 dzieci z ostrowskich szkół i przedszkoli. W część testowej dla klas IV-VI wiedzą patriotyczną i historyczną wykazało się 121 uczestników., natomiast w części plastycznej na najpiękniejsze godło dla przedszkoli i klas I-III wpłynęło 291 prac.

„Noś odblaski – Świeć Przykładem!”

14 wwwO tym, jak ważne jest noszenie przez pieszych elementów odblaskowych nie trzeba nikogo przekonywać. 12 grudnia uczniowie klas  0 – 7 uczestniczyli w prelekcjach poświęconych bezpieczeństwu pieszych uczestników ruchu drogowego. Dzieci i młodzież odwiedzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielopolskim, asp. sztab. Maciej Dobroś i mł.asp. Damian Remblewski. Spotkanie pod hasłem „Noś odblaski – Świeć Przykładem!” miało na celu uświadomić wszystkim, że okres jesienno - zimowy to trudny czas nie tylko dla kierowców.

Udział w warsztatach "Majsterkowo"

5 wwwW listopadowe poniedziałki i jeden grudniowy uczniowie z klas I - III dzieci z oddziału przedszkolnego z naszej szkoły brały udział w warsztatach "Majsterkowo" organizowanych w Kaliszu przez specjalistów z Castoramy. Ich celem jest rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie ich wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, a także zwiększanie wiedzy i świadomości ekologicznej. Uczniowie wykonywali samodzielnie własne zabawki i konstruowali użyteczne przedmioty z drewna. W klasie pierwszej dziewczynki wykonywały kołyski, a chłopcy skrzynki do narzędzi.

Zabawy andrzejkowe w Szkole Podstawowej nr 4

4 wwwW dniach od 20 do 27 listopada 2018r. odbywały się w naszej szkole zabawy andrzejkowe dla przedszkolaków. Mieliśmy przyjemność gościć dzieci z następujących przedszkoli: "Plastusia", "Koszałka Opałka", "Kubusia Puchatka", "Krasnala Hałabały" oraz Publicznego Przedszkola nr 6. Imprezy zorganizowano z okazji Andrzejek, czyli święta wszystkich panien. Jest to także ostatni moment na zabawę przed Adwentem i świętami Bożego Narodzenia.