SP4 – Bezpieczne Ferie

20190103 112041Szkoła Podstawowa nr 4 im.Królowej Jadwigi dbając o bezpieczeństwo uczniów klas 0 - 7 zorganizowała spotkania poruszające tematykę bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Dzielnicowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim, asp. sztab. Maciej Dobroś w trakcie spotkań przypomniał dzieciom o tym, gdzie i jak bezpiecznie można bawić się na śniegu i lodzie, jak nie zachowywać się w trakcie takich zabaw i jak postępować w trakcie wypadku.

Wizyta w rezydencji Świętego Mikołaja

25 www20 grudnia 2018 dzieci z klasy 0 odwiedziły Świętego Mikołaja w jego rezydencji. Na miejsce dowiózł nas magiczny pociąg. Czekały tam już Elfy , które zaprosiły nas na warsztaty plastyczne gdzie narsowalismy serduszka dla Świętego Mikołaja oraz ozdobiliśmy bombki. Kolejną częścią imprezy było spotkanie z Mikołajem i jego przyjaciółmi. Wspólnie się bawiliśmy i śpiewaliśmy kolędy. Na koniec Mikołaj wręczył wszystkim prezenty, co zostało uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach.

Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem W środę 19 grudnia odwiedził naszą szkołę autor książek detektywistycznych, sensacyjno-przygodowych dla dzieci i młodzieży Krzysztof Petek. Jest on także dziennikarzem, reportarzystą i organizatorem wypraw i szkół przetrwania. Urodził się w Wadowicach, ukończył studia politologiczne ze specjalnością dziennikarską na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Pracował w studiu radiowym, dla Telewizji Katowice przygotowywał programy dla dzieci. Współpraca z Wydawnictwem Siedmioróg przyniosła efekt w postaci serii PORACHUNKI Z PRZYGODĄ.

Szkolny konkurs plastyczny – "Czy znasz polskie legendy"

1 wwwBiblioteka szkolna również postanowiła uczcić 100-tną rocznicę odzyskania niepodległości. Jesienią zorganizowano konkurs plastyczno-literacki "Czy znasz polskie legendy?". Wzięły w nim udział dzieci z klas "0"-3. Ich zadaniem było przeczytanie legend polskich i zilustrowanie wybranej przez siebie. Uczniowie pokazali, że ich preferencje są zróżnicowane, choć najwięcej było ilustracji przedstawiajacych smoka wawelskiego.

Konkurs "ABC Małego Patrioty" - sukces naszych uczniów!

3 wwwLiczne grono uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie przeprowadzonym przez Bibliotekę Publiczną im. Stefana Rowińskiego, Filie nr 7, dla dzieci i młodzieży. Konkurs zatytułowany "ABC Małego Patrioty" miał na celu uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W konkursie uczestniczyło 418 dzieci z ostrowskich szkół i przedszkoli. W część testowej dla klas IV-VI wiedzą patriotyczną i historyczną wykazało się 121 uczestników., natomiast w części plastycznej na najpiękniejsze godło dla przedszkoli i klas I-III wpłynęło 291 prac.