7 wwwW Szkole Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Ostrowie Wielkopolskim od 2 stycznia 2018 r. goszczą studenci z Brazylii i Sri Lanki, w ramach projektu edukacyjnego  UnderStand, którego koordynatorem jest AIESEC – międzynarodowa organizacja pozarządowa, licząca ponad 60 000 członków i działająca w 113 krajach, która propaguje doświadczenie międzykulturowego wolontariatu , wspierając jednocześnie Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

 

 

W ramach tego projektu odbyły się warsztaty językowo – kulturowe, którymi objęci zostali wszyscy uczniowie klas I – VI. Zajęcia prowadzone w języku angielskim przez Diogo i Lahiru były bardzo ciekawe, bowiem wolontariusze poprzez gry, zabawę oraz zajęcia interaktywne prezentowali swoim młodszym kolegom historię, tradycję i zwyczaje, jakie panują w Brazylii i Sri Lance. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się między innymi: jakie są tradycyjne dania w krajach , z których pochodzą studenci oraz jak obchodzi się święta w obu państwach. Na ciekawych prezentacjach multimedialnych uczniowie mogli zobaczyć, gdzie znajdują się oba kraje, jacy ludzie je zamieszkują i jakie miejsca są godne uwagi.  Projekt wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów, którzy chętnie zadawali pytania gościom i rozmawiali w języku obcym. Przez tydzień szkoła stała się międzynarodową wspólnotą: polsko- sri landzko- brazylijską.

Wizyta gości z programu Aiesec to wspaniały czas dla uczniów - okazja do poznania innej kultury, nowe doświadczenia i niezwykła lekcja języka angielskiego.